statystyki szczegółowe

Aktualności

Mazowsze po raz drugi z rzędu Mistrzem Polski!

• autor: henry88, 2014-10-20 10:31

W dniach 17-19 października w Bytomie odbyło się Halowe Mistrzostwa Polski zorganizowany przez klubu Śląskiego Rybnika wraz z PZSN. Nasi piłkarze po raz drugi z rzędu wywalczyli tytuł Mistrza Polski dzięki naszym zwycięstwom w ostatnim decydującym meczu nad Śląskim Rybnikiem 2-1!

Do Bytomia przyjechaliśmy w piątek bardzo późnym wieczorem. 6 drużyny brało udział w HMP: Surdus Kielce, Pomorze Gdański, Mazowsze Warszawa (obrońca tytułu), Śląski Rybnik (gospodarz), Świt Wrocław oraz Spartan Lublin, Grano systemem każdy z każdym.

W pierwszej kolejce zmierzyliśmy z ostatnio w lepszej formie Surdusem Kielce. Po słabej pierwszej połowie Surdus prowadził do przerwy 2-0 po dwóch bramek Nowaka, po czym bardzo słabo reagowaliśmy. Dopiero w końcówce 2 połowy przebudziliśmy się i próbowaliśmy gonić wynik po 2 bramek doświadczonego Joniuka. Ostatecznie przegraliśmy 2-3, co uznano za niespodzianką w tym turnieju

MAZOWSZE Warszawa   – SURDUS Kielce
2:3 (0:2)
0:1
7’
Nowak   Karol
0:2
16’
0:3
24’
Kutera   Kamil
1:3
32’
Joniuk   Maciej
2:3
39’
Czerwone kartki (po dwie żółte kartki):   Ziejewski Krzysztof (Mazowsze Warszawa) i Michalczyk Mariusz (Surdus Kielce)
Żółte kartki: Barzał Piotr i Trojnar   Łukasz (Mazowsze Warszawa)

Druga kolejka - mecz z Świtem Wrocław. Mecz miał być formalnością, a mimo to z trudem pokonaliśmy Świta 6-4 po naszych golach braci Szymańskich i Świgosta. Straciliśmy bardzo głupie bramki, wciąż nie graliśmy jak na mistrza przystało.

ŚWIT Wrocław –   MAZOWSZE Warszawa
4:6 (3:4)
0:1
2’
Szymański   Marcin
0:2
4’
Szymański   Kamil
1:2
6’
Wojcieszak   Tomasz
2:2
10’
Antoniak   Jarosław
3:2
12’
3:3
16’
3:4
17’
Bieniak   Damian
4:4
26’
Jemioło   Piotr
4:5
33’
4:6
34’
Świgost   Paweł

Trzecia kolejka - mecz z groźnym Spartanem Lublinem. Dla nas to był mecz "na śmierć i na życie", jeśli przegramy lub remis to nie obronimy tytułu. Do meczu przystąpiliśmy jednak trochę leckeważąco. Do przerwy przegrywaliśmy 1-3. Pierwsza połowa była bardzo słaba, graliśmy chaotycznie. Ciężko było wejść na pole bramki rywala, a zostawialiśmy dużo miejsca dla rywali, dzięki temu wykorzystali i strzelili nam 3 bramki w pierwszej połowie. Wielu kibiców, ekspertów po obejrzeniu pierwszej połowie uważało, że Mazowsze jest w kryzysie. Dopiero na przerwie  powiedzieliśmy mocnymi słowami. I efekt był! Graliśmy bardzo wysokim pressingem, agresywnie i szybko wymieniliśmy piłki, w efekcie rozstrzelaliśmy rywali 7 goli z czego 5 goli strzeliliśmy w ciągu 5 minutach! Graliśmy wreszcie jak na mistrza przystało!

MAZOWSZE Warszawa   – SPARTAN Lublin
9:3 (1:3)
0:1
16’
Guz   Sebastian
1:1
18’
Ferdynus   Jakub
1:2
19’
1:3
20’
Paczyński   Jan
2:3
21’
3:3
25’
4:3
26’
5:3
27’
Ferdynus Jakub
6:3
28’
7:3
29’
Ziejewski   Krzysztof
8:3
33’
9:3
38’
Barzał   Piotr
Żółta kartka:
Ferdynus Jakub (Mazowsze Warszawa)

4 kolejka - mecz z Pomorze Gdańsk. Mecz tak jak z Świtem miał być formalnością. I był! Wygraliśmy wysoko 9-1, choć wynik mógł o wiele wyższy gdyby nie świetny bramkarz z Gdańska. Obronił wiele piłek na bardzo wysokim poziomie po naszych niebezpiecznych strzałach. Prawie przez cały mecz cała nasza czwórka "bawiliśmy się" piłką na polu bramki rywali.

POMORZE Gdańsk –   MAZOWSZE Warszawa
1:9 (1:2)
0:1
5’
1:1
7’
Borucki   Mateusz
1:2
9’
1:3
22’
Borucki   Mateusz – gol samobójczy
1:4
23’
1:5
30’
1:6
31’
1:7
34’
1:8
36’
1:9
37’
Barzał  Piotr

5 kolejka - ostatni, decydujący bezpośredni mecz o 1 miejsce z faworytem turnieju Śląski Rybnik. Pierwsza połowa - graliśmy ostrożnie, kontrowaliśmy rywala, nie daliśmy więcej miejsca w naszym polu. Oni robili identycznie jak my. Nic ciekawego nie działo. Dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowie Bieniak po asyście Joniuka niespodziewanie strzelał z dystansu w długi róg bramki i prowadziliśmy 1-0. Na początku drugiej połowie po świetnym podaniu Kamila Szymańskiego Joniuk mógł trafić do pustej bramki ale źle przyłożył stopę i nie trafił. Potem zrobiło się gorąco, po faulu jednego z naszych zawodników, Mandrysz przygotował sie do rzutu wolnego z bliskiej odległość, piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w nogi Świgosta który stał na murze, a ten nie wiedział gdzie piłka była, a Mandrysz szybko wykorzystała nieuwagę Świgosta i trafił z bardzo bliskiej na 1-1! Dopiero Mazowsze wkroczyło do akcji. Po zamieszaniu na polu bramki rywala, niepilnowany Bieniak ładnie wykorzystał piłkę i trafił w długi róg bramki. I mamy 2-1! Gdy Śląski Rybnik zaczał zaatakować nam, asystent Eugeniusz Morawski poprosił o przerwę techniczną i radził trenerowi Nowak wprowadzić Ziejewskiego za Bieniaka, a ten posłuchał i zdjął z boiska strzelca 2 bramek i wprowadził Ziejewskiego, w ten sposób zwiększył zabezpieczenie defensywy przed utratą kolejnej bramki. W ostatnich 2 minutach Rybnik zaliczył 2-3 słupki pod naszym bramką strzeżoną przez Trojnara. Uff! Ale gorąco było! Do końca meczu dzielnie broniliśmy wynik. I zostaliśmy mistrzami po raz drugi z rzędu! Duża zasługa w tym meczu był Kuba Ferdynus, który dzielnie pracował z całego serca dla naszego zespołu!